Narty Volkl RTM 84 UVO + wiązania IPT WR XL 12 FR GW - 2017/2018

 • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Zapytaj o dostepność Zapytaj o dostepność
  • Producent: Volkl
  • Volkl
  • 2 699,00 zł
   3 699,00 zł
  • Darmowa dostawa
  • szt.
  • Niedostępny
  • warunki i koszt dostawy
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

  rowery gotowedo jazdy

  gwarancjaod drzwi do drzwi

  możliwośćnegocjacji cen

  szybkiereklamacje

  90 dni na wymianę i zwrot

  NOWA KOLEKCJA  ZIMA 2017/2018

  Narty Volkl RTM 84 UVO + wiązania IPT WR XL 12 FR GW

  Z konstrukcją 3D.RIDGE, rockerem TIP&TAIL oraz technologią UVO najnowsze narty RTM 84 ustawiają narciarza w całkowitej kontroli w przedniej części nart na stoku.

  Najnowszy model Narty Volkl RTM 84 UVO na sezon 2017/2018. Wydłużony profil Tip&Tail Rocker oraz rewolucyjna konstrukcja 3D. Ridge, tłumik drgań UVO – zapewniają lepsze trzymanie, większą stabilność w każdych warunkach. Najnowsze technologie w rewolucyjnych nartach! Wiązania kompatybilne z systemem Grip Walk.

  Jazda na nartach na modelu RTM sprawia, że narciarz zastania się gdzie może być ukryty „autopilot”. Te narty oferują niesamowite osiągi w każdych warunkach i niezależnie od tego na jakim poziomie jeździsz. RTM zawsze sprawi, że poczujesz się łatwo i komfortowo.

  Konstrukcja wiązania iPT WIDERIDE XL, szersza o 40% od innych typów wyznacza nowy standard w transmisji sił sterujących. Wiązanie mocowane jest wprost do narty, poprzez szyny montażowe, wydrążone w samym rdzeniu narty. Absolutnie nie spotykana dotąd precyzja i bezpośrednia kontrola nad nartami. Niezastąpione w trudnych warunkach na stoku – muldy, rozjeżdżony, miękki śnieg - czuje się wtedy najbardziej komfort szerokiej i długiej narty. Najbardziej sportowa ze wszystkich nart all mountain w historii!

  RTM – Ride The Mountain – bestsellerowa, najbardziej wszechstronna linia nart typu All Mountain. Na trasie zachowują się jak klasyczne, carvingowe narty o sportowym charakterze. Posiadają zwrotność krótkich nart połączoną ze stabilnością nart długich. Niezastąpione w trudnych warunkach na stoku – muldy, rozjeżdżony, miękki śnieg - najbardziej się wtedy czuje komfort szerokiej i długiej narty. Narty RTM są przy tym najlżejszymi modelami wśród nart all mountain na świecie, daleko wyprzedzając konkurencję – na stoku oznacza to zwiększoną manewrowość i mniejsze zmęczenie po długim dniu na śniegu.

  Najbardziej ekstremalna, efektowna, ale i efektywna konstrukcja nart. Symbol współczesnej filozofii tworzenia nart VÖLKL. Ultracienka, trójwymiarowa karbonowa konstrukcja z rdzeniem drewnianym. Na środku narty, w strefie wiązania, gdzie narta przenosi największe siły, drewniany rdzeń, wsparty ścianką boczną Sidewall, wypełnia cały przekrój narty. Idąc w stronę przodów, tyłów i krawędzi grubość rdzenia jest redukowana, a rolę zapewnienia sztywności i stabilności przejmuje karbonowa powłoka i tłumik drgań UVO. Taki kształt rdzenia, w połączeniu z nową geometrią zmniejsza bezwładność narty w jej skrajnych miejscach oraz pozwala na harmonijny rozkład flexu na całej długości narty. Dodatkową cechą, której nie sposób pominąć, jest fantastyczne czucie podłoża. Niska waga, przy zachowanych parametrach jezdnych w niesamowity sposób potęguje możliwości tych nart. Dzięki zwiększonej sztywności poprzecznej zwiększamy manewrowość nart, wynikającą z błyskawicznej reakcji na impulsy, którymi narciarz steruje nartami. Ich dynamikę można porównać do lekkich samochodów sportowych z silnikami o ogromnych mocach.

  Specyfikacja:

  • Waga: 3300g @177 z wiązaniem
  • Rdzeń: 3D.RIDGE CORE
  • Profil: XTD TIP&TAIL Rocker
  • Pokrycie: P-Tex 2100
  • Technologie: UVO, 3D.Ridge, 3D. Glass, Powered by Steel, Full 3D Sidewall
  • Wiązania: IPT Wr XL 12 FR GW GREEN BLK/Green

  TALIOWANIE

  131_84_112

  131_84_112

  131_84_112

  131_84_112

  131_84_112

  DŁUGOŚĆ

  162 CM

  167 CM

  172 CM

  177 CM

  182 CM

  PROMIEŃ

  14,7 M

  15,8 M

  16,8 M

  17,9 M

  19,0

  WAGA

  3300G/177 cm (z wiązaniem)

   

  UVO to pierwszy swobodnie obracający się tłumik drgań 360°.

  UVO to tłumik drgań, gwarantujący lepszą kontrolę nad nartą oraz zwiększający stabilność jazdy. Działa w promieniu 360°. Przy dużej prędkości minimalizuje drgania wzdłuż pionowej osi nart a podczas skrętów drgania boczne. Doskonale radzi sobie z wibracjami przy dynamicznych przejściach z krawędzi na krawędź. Dzięki UVO narty stały się niezwykle spokojne, zachowując przy tym swoją dynamikę.

  • działanie w promieniu 360°
  • redukcja drgań
  • lepsza kontrola jazdy

  TECHNOLOGIE


   
   

  ROCKER

  Lekko podniesiony dziób narty ułatwia inicjowanie skrętu przy małych prędkościach, co szczególnie pomaga w nauce jazdy początkującym. Tradycyjny profil narty w strefie wiązania, pozwala na dynamiczną jazdę przy pewnym trzymaniu krawędzi. Rozwiązanie dla początkujących i dobrze jeżdżących narciarzy, korzystających z przygotowanych tras.

  3D GLASS (New!)

  3D.GLASS to najnowszy pomysł  marki Völkl przyczyniający się do dalszego rozwoju wyczynowości nart. Zwiększa ogólną wydajność sprzętu narciarskiego i stabilność nawet w krytycznych warunkach śniegowych. W porównaniu do klasycznych konstrukcji, trójwymiarowe włókno szklane i wielość tych warstw w strefie wiązania skutkuje zwiększoną przyczepnością krawędzi i bardziej wyraźnym zachowanie odbicia podczas skrętów.

   

  WIĄZANIA IPT WIDERIDE XL 12 FR GW GREEN - Grip Walk

  iPT WideRide XL - nowy standard konstrukcji wiązań, mocowane bezpośrednio w rdzeniu narty. Występuje w nartach RTM 86 UVO, 84 UVO, RTM 81.

  Legalny doping dla nart 80mm i szerszych !!! Wiązania iPT Wideride zostały poszerzone, co zapewnia maksymalną kontrolę nad szerszą nartą - nieważne czy w głębokim, świeżym śniegu czy na dobrze przygotowanej nartostradzie. Ich konstrukcję oparto na systemie Motion iPT.

  Umożliwiają jazdę na szerokich nartach nie tylko w ciężkich, poza trasowych warunkach ale również po dobrze przygotowanej trasie. Narty z systemem iPT Wideride, niezależnie od tego czy płyną w puchu czy tną gładką powierzchnię przygotowanego śniegu dają poczucie fantastycznej stabilności (relaks) i skrętności nart slalomowych przy każdej szybkości (możliwość bardzo dynamicznej sportowej jazdy).

   

  Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z promocjami.