SCOTT

SCOTT

Początki Scotta sięgają 1958 roku, gdy Ed Scott stworzył rewolucyjne aluminiowe kije narciarskie. Do dziś firma działa w wielu dyscyplinach. Pomimo rozpoczęcia działalności jako firma specjalizująca się w sprzęcie zimowym, Scott dokonał największych skoków technologicznych w świecie rowerowym.

Niezbędne było jednak 30 lat aby powstał pierwszy rower górski ze znanym i lubianym, dwukolorowym logo.

Stworzenie pierwszego Aero bar-a ( nazywanego w późniejszych czasach "Lemondką") było pierwszym znaczącym sukcesem w działaniach Scott'a. Lemondka była kompletnie nowym rozwiązaniem zaprojektowanym aby zwiększyć aerodynamikę. Greg LeMond (od jego nazwiska powstała nazwa zwyczajowa) wykorzystał to rozwiązanie w 1989 roku dzięki czemu wygrał Tour de France. Wraz z Aero Barem kolejne nowinki spowodowały powstanie dziewięciu kategorii rowerów górskich aby dopasować się do stylu jazdy oraz rodzajów tras.

Dość szybko technicy Scott'a skupili się na rowerach z zawieszeniem. Pierwszy rower górski z widelcem amortyzowanym został zaprezentowany w 1991 roku, a rok później - pierwszy full. W 1998 roku Scott wyprodukował G-Zero - najlżejszą na świecie ramę z pełnym zawieszeniem. W 2003 roku Genius był pierwszym rowerem z regulacją skoku.

Carbon zrewolucjonizował kolarstwo dzięki niezwykle niskiej wadze i sztywności. Scott zaprezentował pierwszą Carbonową ramę w 1995 roku. Od 2007 Scott wykorzystuje opatentowaną technologię Mold do uzyskania jeszcze niższej wagi. W 2011 roku powstała najlżejsza na świecie carbonowa rama z pełnym zawieszeniem o wadzę 899g.

Dlaczego zakupy w Axel Sport?

rowery gotowedo jazdy

darmowa dostawaod 100 zł

możliwośćnegocjacji cen

wysyłka24h

90 dni na wymianę i zwrot

Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z promocjami.


Copyright © 2022 AXEL-SPORT
Wszelkie prawa zastrzeżone.